Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Képzés

A Mercedes-Benz kecskeméti gyára stratégiai kérdésként tekint a jövő járműipari szakembereinek képzésére. Cégünk az elmúlt években folyamatosan bővítette a duális képzésben való szerepét, amely a kecskeméti Neumann János Egyetemmel együttműködésben 2012-ben indult el, kijelölve és megalapozva a felsőoktatási intézmény és a gyár közötti együttműködés hosszú távú sikerét. 

A duális képzésben résztvevők a legmodernebb eszközökön és gyártásközeli környezetben, elismert szakemberektől sajátítják el a szakma alapjait és fejlesztik tovább tudásukat. 

Tekintettel a jelentős infrastrukturális fejlesztésekre, valamint az új technológiák, eljárások elsajátításának szükségességére, megkezdtük duális programjaink bővítését, hogy a jövő járműipari szakembereinek gyakorlatorientált képzését az elérhető legmagasabb színvonalon biztosíthassuk, olyan tudáshoz juttatva a diákokat, amely hosszú távon sikereket biztosít számukra a munkaerőpiacon.

Kecskeméti Mercedes-Benz gyárunk tudhatja magáénak Magyarország egyik legmodernebb képzési központját, amely jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt 5 évben.

A modern oktatócsarnokban végzik a duális képzésben résztvevők a szakmai gyakorlatukat, projektmunkáikat, az egység oktatótermei pedig kollégáink számára szervezett képzéseknek, adminisztratív és gyártósori tréningeknek is helyet adnak. A Mercedes-Benz Academy képzésein 5 év alatt közel 650 szakmunkástanuló és 150 duális képzésben részt vevő hallgató végzett sikeresen. Több mint százféle továbbképzésen jóval több mint 1000 dolgozó gazdagodott hasznos ismeretanyaggal; emellett közel 300 kiváló „Soft skill” tréninget és mintegy 450 sikeres külsős képzést valósítottunk meg. 

A képzési központ – bizonyítva létjogosultságát és sikerességét – a tapasztalt szakmai gárdának és kiemelkedő színvonalú képzéseknek köszönhetően eddig 14 dobogós helyezést ért el különböző szakmai versenyeken.

2023-ban a duális képzésen 115 középiskolai tanuló és 22 egyetemi hallgató kezdte meg a tanévet a Mercedes-Benz Academy Kecskemét képzési központban. A képzésnek köszönhetően a középiskolások 7 szakma közül választhatnak: szerszám- és készülékgyártó, mechatronikai technikus, automataberendezés-karbantartó, gépjármű-mechatronikai technikus, karosszérialakatos, járműkarosszéria-előkészítő és felületbevonó, hibrid- és elektromos gépjármű-mechatronikus; az egyetemi hallgatóknak pedig 7 szakon biztosít felsőfokú képzést: járműmérnök, gépészmérnök, mérnökinformatikus, műszaki menedzser, logisztikai mérnök, gazdálkodás és menedzsment, valamint nemzetközi gazdálkodás szakirányon.

A Mercedes-Benz Academy Kecskemét 2023-ban is otthont adott a Szakma Sztár Fesztivál középdöntőjének, valamint biztosította a versenyhez szükséges gépeket és anyagokat is.

Az országos megmérettetésen a járműkarosszéria-előkészítő és felületbevonó szakmában a Mercedes-Benz Academy tanulója nyerte el a legjobbnak járó díjat. A szerszám-és készülékgyártó szakmában mind a három dobogós helyet, gépjármű-mechatronikus szakmában pedig a 3. helyezést érték el a Mercedes-Benz csapat tagjai.

A duális képzés mellett a Neumann János Egyetem Innovatív Járművek és Anyagok Tanszékén 2023 szeptemberében már negyedik alkalommal indult el a „Made in Kecskemét” szabadon választható kurzus, amelynek célja közelebb hozni egymáshoz a felsőoktatás elméleti képzését és a mindennapok gyakorlati tapasztalatait. A hetente zajló előadások során a hallgatók bepillanthatnak gyárunk működésébe, megismerhetik a gyártás, illetve a gyártástámogatás különböző területeit, miközben szakmai érdekességeket is hallhatnak a cég vezetőitől és mérnökszakembereitől.

2023-ban ismét megszerveztük a duális képzésben részt vevő hallgatók élménynapját. Az esemény célja az volt, hogy az egyetemi előadásokról, valamint a Mercedes-Benz Academy Kecskemét gyakorlati képzéseiről egymást már jól ismerő hallgatók és tanulók valódi közösséggé formálódjanak.

A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával közös pályaorientációs együttműködésünk segítségével 2023-ban 16 alkalommal, 567 általános iskolás diáknak nyílt lehetősége, hogy megismerje a Mercedes-Benz Academy-n folyó duális képzést – 11 alkalommal a Kamara biztosította a csoportok számára a buszokat. Mindemellett a duális képzést az általános iskolai pedagógusok számára is bemutatták. 

Gyárunk támogatja a kamara tevékenységét azáltal, hogy rendszeresen részt veszünk a különböző szakmai rendezvények megvalósításában. 

Részt vettünk a Kamara 2023. évi kitüntető díjainak átadásán; a Kamara által a diákok számára szervezett pályaorientációs látogatásoknak a Mercedes-Benz Academy adott otthont, valamint gyárunk vállalta a Pályaorientációs tanévnyitó rendezvény szponzorációját is a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamaránál. Rendszeres résztvevői voltunk az általános iskolás nyílt napoknak, valamint a „Jövőd a tét” pályaorientációs rendezvénynek is.

A Mercedes-Benz Group AG törekszik arra, hogy minél több felsővezetői pozíciót töltsenek be női munkavállalók, és hogy még több női tehetséget nyerjen meg a műszaki szakmáknak.

 A kecskeméti gyárunk a „Girl’s Day” elnevezésű nyílt napon népszerűsíti minden évben a pályaválasztás előtt álló általános iskolás lányok számára a járműgyártást és az autóipari szakmákat. 2023-ban vállalatunk 60 diáklánynak mutatta be a gyárat és annak működését, a duális szakképzés előnyeit, valamint élményszerű ismereteket adtunk át a résztvevőknek női karrierekről és az autóiparban elérhető lehetőségekről.

Képzés számokban

A Mercedes-Benz Academy képzésein

5 év alatt közel 150 duális képzésben részt vevő hallgató és

0

szakmunkás tanuló végzett sikeresen

2023-ban a duális képzésen

22 egyetemi hallgató és

0

középiskolás kezdte meg a képzést

Pályaorientációs együttműködés

A Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával közös együttműködésünk segítségével

0

általános iskolás ismerhette meg a duális képzést

Vissza a kezdőoldalra

Vissza a kezdőoldalra

Tovább a következő fejezethez - Társadalmi felelősségvállalás

Tovább a következő fejezethez - Társadalmi felelősségvállalás